Оперативна пам'ять для Lenovo

Як збільшити оперативну пам'ять на ноутбуці Lenovo?

Оперативна пам'ять-це місце тимчасового зберігання даних вашого ноутбука. Цей пристрій також називають-RAM, ОЗУ. Саме від нього залежить справна робота операційної системи. Багато недосвідчені користувачі можуть переплутати жорсткий диск і ОЗУ, так як за своєю функцією вони дійсно схожі. Однак, жорсткий диск-це місце постійного зберігання файлів, а оперативка займається тимчасовим зберіганням даних. При виключенні ноутбука дані з ОЗП видаляються. Апгрейд оперативної пам'яті Lenovo істотно відіб'ється на роботі вашого пристрою. Перед покупкою нового пристрою виникає питання: "скільки коштує Оперативна пам'ять на ноутбук Lenovo?"Вартість оперативки залежить виключно від її технічних властивостей. Для вибору підходящої RAM Lenovo, потрібно ознайомитися з основними технічними показниками даного пристрою:
 1. Обсяг ОЗУ.
 2. Тип пам'яті.
 3. Тактова частота.
Саме від обсягу ОЗП залежить те, з якою швидкістю буде працювати ваш ноутбук. Якщо обсягу оперативки не вистачатиме, система буде гальмувати і зависати. Слід зазначити, що збої в роботі операційної системи можуть виникати не тільки через брак обсягу пам'яті. Щоб перевірити чи дійсно справа в модулі пам'яті, перевірте наскільки заповнена Ваша оперативна пам'ять Lenovo в диспетчері завдань. Для того, щоб зрозуміти, який обсяг буде відповідним для Вас, потрібно виходити із завдань, які ви будете виконувати при роботі з ноутбуком. У сучасних ноутбуках Lenovo 1 гб. оперативної пам'яті вже практично не використовується, так як це дуже мало для продуктивної роботи операційної системи. Мінімально допустимим вважається в ноутбуці Lenovo 2 гб. оперативна пам'ять. Пам'ять з таким показником обсягу буде справлятися в основному тільки зі стандартними програмами ноутбука. Для офісних співробітників рекомендується придбати для свого ноутбука Lenovo 4 gb. RAM. Такий обсяг пам'яті призначений для перегляду веб-сторінок і роботи в стандартних офісних програмах. Оперативна пам'ять Lenovo 4 gb. - це середній показник обсягу ОЗП. Для більш продуктивної роботи Оперативна пам'ять 8 gb. буде найбільш оптимальним рішенням. Перед покупкою більш високого параметра обсягу ОЗП (від 16 гб.) перевірте потужність процесора і материнської плати ноутбука.
Типи ОЗП ноутбука Lenovo розрізняють за поколіннями:
 1. DDR2 - найбільш застарілий тип оперативки, який був розроблений ще в 2003 році. У пристрої нових ноутбуків вже практично не зустрічається.
 2. DDR3-тип оперативної пам'яті, який з'явився в 2007 році. Оперативна пам'ять Lenovo DDR3 зустрічається в пристрої б / у ноутбуків.
 3. DDR4-сучасний тип пам'яті, вироблений в 2014 році, який використовується у всіх сучасних ноутбуках.
Перед покупкою нової оперативки не забудьте перевірити допустиму кількість модулів пам'яті, яке може бути встановлено в ваш ноутбук. У диспетчері завдань можна також подивитися покоління оперативки Вашого лептопа. Це важливо знати, так як різні типи модулів пам'яті не сумісні між собою. Тому, якщо у Вас вже встановлений модуль пам'яті Lenovo DDR3, при установці ще однієї оперативки DDR4, Оперативна пам'ять все одно буде працювати на рівні DDR3. Всі покоління ОЗП відрізняються між собою за кількістю споживаної енергії акумулятора ноутбука і за параметром частоти. Простіше кажучи, чим новіше у вашому ноутбуці Lenovo оперативка, тим краще. Якщо ваш ноутбук Lenovo не бачить оперативну пам'ять, яку Ви додали, можливо це сталося через несумісність модулів різних поколінь.
Параметр частоти оперативки-один з показників, що впливають на швидкість її роботи. Покоління оперативної пам'яті працюють на різних частотах. Чим новіше тип ОЗП, тим вище її показник частоти. Для порівняння, Оперативна пам'ять DDR2 працює на частоті в проміжку 400 МГц - 1066 МГц. Оперативна пам'ять DDR4 має показник частоти 1600 МГц - 3600 МГц. Отже, чим вище показник частоти модуля пам'яті, тим швидше швидкість її роботи. Однак, є ще один показник оперативки, що впливає на швидкість роботи операційної системи — це таймінги. Це своєрідні "затримки", без яких не може обійтися жоден модуль пам'яті. Чим менше значення мають таймінги, тим швидше буде робота оперативної пам'яті. Слід також зазначити, що пам'ять з високим параметром частоти має відносно високий показник затримок. Тому більш важливий показник, на який варто звертати увагу — це все ж параметр частоти оперативної пам'яті. Враховуючи всі перераховані параметри вибору, ви зможете без зусиль вибрати і купити оперативну пам'ять для ноутбука Lenovo в нашому магазині. Ви можете також знайти необхідну пам'ять за номером моделі вашого ноутбука.

Як поміняти оперативну пам'ять на ноутбуці Lenovo?

Після покупки ОЗУ слід процес її установки. Оперативна пам'ять для ноутбука Lenovo може бути встановлена нашими фахівцями в Києві або в Одесі. Якщо у Вас немає можливості звернутися до нас, ви можете подужати цей процес самостійно. При заміні RAM необхідно діяти акуратно, так як при неправильній установці можна пошкодити модуль нового пристрою. Перше, що потрібно зробити — відключити ноутбук і його зарядний пристрій, витягти акумуляторну батарею. Після цього почекайте пару хвилин для повного зникнення залишків напруги в пристрої. Після закінчення відведеного часу відкрийте задню кришку ноутбука і подивіться, де знаходиться слот оперативної пам'яті всередині пристрою. Тепер можна витягти ОЗУ, за допомогою відтягування Двох бічних засувок, які фіксують модель пам'яті в слоті. Останнє що залишилося-вставити оперативну пам'ять в ноутбук Lenovo. Після цього закрутіть задню кришку лептопа і сміливо користуйтеся оновленим пристроєм! Якщо ви до кінця не розібралися, як замінити оперативну пам'ять на ноутбуці Lenovo самостійно, краще довірте цей процес установки професіоналам.

Чому оперативка Lenovo може вийти з ладу?

Оперативна пам'ять-це один з найбільш довгострокових комплектуючих ноутбука. Вона не може зламатися під впливом будь-яких комп'ютерних вірусів або програмних збоїв. Серед основних причин поломок оперативки виділяють:
 1. Проблеми з зарядним пристроєм.
 2. Механічні дії на планку ОЗУ або її роз'єм.
 3. Знос модуля оперативної пам'яті.
 4. Перегрів або переохолодження пристрою.
 5. Заниження таймінгів в Налаштуваннях оперативної пам'яті.
Проблема з зарядним пристроєм має на увазі під собою збої в подачі живлення пристрою, які можуть виникнути через стрибки напруги в мережі. З цієї причини виходить з ладу велика кількість електроприладів. Тому не забувайте вчасно витягувати зарядний пристрій з мережі, особливо під час грози. Якщо неправильна подача напруги пов'язана з несправністю зарядного пристрою, його потрібно замінити. Механічні пошкодження пристрою оперативної пам'яті найчастіше відбуваються при неакуратної установці модуля оперативної пам'яті в ноутбук. Також це може бути пов'язано і з заміною інших комплектуючих ноутбука недосвідченим Користувачем. Планка і роз'єм модуля оперативної пам'яті ноутбука досить тонкі, тому їх дуже просто пошкодити. В результаті пошкодження однієї з осередків або роз'єму модуля, Оперативна пам'ять може вийти з ладу.
Знос RAM може статися після закінчення терміну її працездатності, який в залежності від умов експлуатації може налічувати від 4 до 15 років служби. Одним з основних умов зберігання оперативки вважається підтримка оптимальної температури ОЗП. Зіпсувати модуль пам'яті можна як через перегрів, так і внаслідок його переохолодження. Для того, щоб уникнути перегріву, регулярно очищайте свій лептоп від скупчень пилу. Також не рекомендується зберігати ноутбук в приміщенні із заниженою температурою повітря або не включати його відразу після того, як принесли його з вулиці в холодну пору року. Деякі користувачі для досягнення високої швидкості роботи оперативної пам'яті, займаються скороченням таймінгів в Налаштуваннях ОЗУ. Зрозуміло, наявність таймінгів повинно мати місце і їх заниження незабаром може привести до повного виходу з ладу модуля оперативної пам'яті. Тому краще залишити роботу таймінгів в автоматичному режимі. Ремонт оперативної пам'яті можливий тільки в рідкісних випадках, тому при її використанні необхідно дотримуватися всіх правил експлуатації. Зрозуміти, що модуль пам'яті вийшов з ладу можна за такими ознаками:
 1. Операційна система не включається або періодично перезавантажується.
 2. У системах Windows може з'явитися синій екран з кодами помилок. У деяких випадках це може бути в разі, якщо ви не до кінця закріпили модуль ОЗУ в ноутбуці.
 3. Виникнення збоїв і помилок при роботі в будь-яких програмах або іграх.