для Lenovo

Як збільшити оперативну пам'ять на ноутбуці Lenovo?

Оперативна пам'ять — це місце тимчасового зберігання даних Вашого ноутбука. Це пристрій також називають - RAM, ОЗП. Саме від нього залежить належна робота операційної системи. Багато неосвічених користувачів можуть переплутати жорсткий диск і ОЗП, оскільки за своєю функцією вони справді схожі. Однак, жорсткий диск — це місце постійного зберігання файлів, а оперативка займається тимчасовим зберіганням даних. При вимкненні ноутбука дані з ОЗП видаляються. Апгрейд оперативної пам'яті Lenovo суттєво відобразиться на роботі Вашого пристрою. Перед покупкою нового пристрою виникає питання: "Скільки коштує оперативна пам'ять на ноутбук Lenovo?" Вартість оперативки залежить виключно від її технічних властивостей.

Основні параметри вибору оперативної пам'яті ноутбука Lenovo

Для вибору відповідний RAM Lenovo, потрібно ознайомитися з основними технічними показниками даного пристрою:
  1. Обсяг ОЗП.
  2. Тип пам'яті.
  3. Тактова частота.

Обсяг оперативної пам'яті ноутбука Lenovo

Саме від об'єму ОЗП залежить те, з якою швидкістю буде працювати Ваш ноутбук. Якщо об'єму оперативки не буде вистачати, система буде гальмувати й зависати. Слід відзначити, що збої в роботі операційної системи можуть виникати не тільки з причини нестачі обсяг пам'яті. Щоб перевірити, чи справжньо справа у модулі пам'яті, перевірте наскільки заповнена Ваша оперативна пам'ять Lenovo в диспетчері завдань. Для того, щоб зрозуміти, який об'єм буде відповідний для Вас, потрібно виходити з завдань, які Ви будете виконувати під час роботи з ноутбуком. У сучасних ноутбуках Lenovo 1 ГБ Оперативної пам'яті вже практично не використовується, оскільки це дуже мало для продуктивної роботи операційної системи. Мінімально допустимим вважається в ноутбуці Lenovo 2 ГБ Оперативної пам'яті. Пам'ять з таким показником об'єму буде справлятися в основному лише зі стандартними програмами ноутбука. Для офісних працівників рекомендується придбати для свого ноутбука Lenovo 4 ГБ RAM. Такий обсяг пам'яті призначений для перегляду веб-сторінок і роботи в стандартних офісних програмах. Оперативна пам'ять Lenovo 4 ГБ - це середній показник об'єму ОЗП. Для більш продуктивної роботи оперативна пам'ять 8 ГБ буде оптимальним рішенням. Перед покупкою більш високого параметра об'єму ОЗП (від 16 ГБ) перевірте потужність процесора і материнської плати ноутбука.

Типи ОЗП ноутбука Lenovo 

  1. DDR2 - найбільш застарілий тип оперативки, який був розроблений ще у 2003 році. В пристроях нових ноутбуків вже практично не зустрічається.
  2. DDR3 - тип оперативної пам'яті, який з'явився у 2007 році. Оперативна пам'ять Lenovo DDR3 зустрічається в пристроях б/у ноутбуків.
  3. DDR4 - сучасний тип пам'яті, вироблений у 2014 році, який використовується в усіх сучасних ноутбуках.
Перед покупкою нової оперативки не забудьте перевірити допустиму кількість модулів пам'яті, яке може бути встановлено в Ваш ноутбук. В диспетчері завдань можна також подивитися покоління оперативки Вашого лептопа. Це важливо знати, оскільки різні типи модулів пам'яті не сумісні між собою. Тому, якщо у Вас вже встановлено модуль пам'яті Lenovo DDR3, при встановленні ще однієї оперативки DDR4, оперативна пам'ять все одно буде працювати на рівні DDR3. Усі покоління ОЗП відрізняються між собою кількістю споживаної енергії акумулятора ноутбука і параметром частоти. Проще кажучи, чим новіше в Вашому ноутбуці Lenovo оперативка, тим краще. Якщо Ваш ноутбук Lenovo не бачить оперативну пам'ять, яку Ви додали, можливо це сталося з причини несумісності модулів різних поколінь.

Частота пам'яті ноутбука Lenovo

Параметр частоти оперативки — один із показників, що впливає на швидкість її роботи. Покоління оперативної пам'яті працюють на різних частотах. Чим новіший тип ОЗП, тим вище її показник частоти. Для порівняння, оперативна пам'ять DDR2 працює на частоті в інтервалі 400 МГц - 1066 МГц. Оперативна пам'ять DDR4 має показник частоти 1600 МГц - 3600 МГц. Отже, чим вищий показник частоти модуля пам'яті, тим швидше швидкість її роботи. Проте, є ще один показник оперативки, що впливає на швидкість роботи операційної системи — це таймінги. Це своєрідні "затримки", без яких не може обійтися жоден модуль пам'яті. Чим менше значення мають таймінги, тим швидше буде робота оперативної пам'яті. Слід також відзначити, що пам'ять з високим параметром частоти має відносно високий показник затримок. Тому більш важливий показник, на який варто звертати увагу — це все ж параметр частоти оперативної пам'яті. Враховуючи всі перераховані показники вибору, Ви зможете легко вибрати й купити оперативну пам'ять для ноутбука Lenovo в нашому магазині. Ви також можете знайти потрібну пам'ять за номером моделі Вашого ноутбука.

Як замінити оперативну пам'ять на ноутбуці Lenovo?

Після покупки ОЗП слід розпочинати процес її установки. Оперативну пам'ять для ноутбука Lenovo може бути встановлено нашими фахівцями у Києві чи в Одесі. Якщо у Вас немає можливості звернутися до нас, Ви можете подужати цей процес самостійно. При заміні RAM слід діяти обережно, оскільки при неправильній установці можна пошкодити модуль нового пристрою.
  1. Перше, що потрібно зробити — відключити ноутбук і його зарядний пристрій, вийняти акумуляторну батарею.
  2. Зачекайте кілька хвилин для повного зникнення залишкової напруги в пристрої.
  3. Відкрийте задню кришку ноутбука і подивіться, де знаходиться слот оперативної пам'яті всередині пристрою.
  4. Вийміть ОЗП, за допомогою відтягування двох бічних защіпок, які фіксують модель пам'яті в слоті.
  5. Останнє, що залишилося — вставити оперативну пам'ять в ноутбук Lenovo.
  6. Завертайте задню кришку лептопа і впевнено користуйтеся оновленим пристроєм!
Якщо Ви до кінця не розібралися, як замінити оперативну пам'ять на ноутбуці Lenovo самостійно, краще довірте цей процес встановлення фахівцям.

Чому оперативка Lenovo може вийти з ладу?

Оперативна пам'ять — це одна із найтриваліших комплектуючих ноутбука. Вона не може ламатися під впливом будь-яких комп'ютерних вірусів або програмних збоїв. Серед основних причин ламання оперативки виділяють:
  1. Проблеми з зарядним пристроєм.
  2. Механічні впливи на планку ОЗП або її роз'єм.
  3. Знос модуля оперативної пам'яті.
  4. Перегрів чи переохолодження пристрою.
  5. Зниження таймінгів у налаштуваннях оперативної пам'яті.

Проблема з заряджанням ноутбука

Проблема з зарядним пристроєм передбачає неполадки в подачі живлення пристрою, які можуть виникнути через стрибки напруги в мережі. З цієї причини виходить з ладу велика кількість електроприладів. Тому не забувайте вчасно виймати зарядний пристрій з мережі, особливо під час грози. Якщо неправильна подача напруги пов'язана з несправністю зарядного пристрою, його потрібно замінити.

Дефект в оперативній пам'яті

Механічні пошкодження пристрою оперативної пам'яті найчастіше відбуваються при неакуратній установці модуля оперативної пам'яті в ноутбук. Також це може бути пов'язано із заміною інших комплектуючих ноутбука неопітним користувачем. Планка та роз'єм модуля оперативної пам'яті ноутбука досить тонкі, тому їх дуже просто пошкодити. У результаті пошкодження однієї з комірок або роз'єму модуля, оперативна пам'ять може вийти з ладу.

Оперативна пам'ять виснула

Зношення RAM може статися через закінчення строку її працездатності, який в залежності від умов експлуатації може становити від 4 до 15 років служби.

Перегрів ОЗП ноутбука Lenovo

Однією з основних умов зберігання оперативки вважається підтримка оптимальної температури ОЗП. Зіпсувати модуль пам'яті можна як унаслідок перегріву, так і внаслідок його переохолодження. Для того, щоб уникнути перегріву оперативки, регулярно чистьте свій лептоп від накопичення пилу. Також не рекомендується зберігати ноутбук в приміщенні з пониженою температурою повітря або не вмикати його одразу після того, як принесли його з вулиці в холодну пору року.

Скорочення таймінгів оперативної пам'яті

Деякі користувачі для досягнення високої швидкості роботи оперативної пам'яті, займаються скороченням таймінгів в налаштуваннях ОЗП. Звісно, наявність таймінгів повинна мати місце і їх зниження незабаром може призвести до повного виходу з ладу модуля оперативної пам'яті. Тому краще залишити роботу таймінгів в автоматичному режимі. Ремонт оперативної пам'яті можливий лише в рідкісних випадках, тому при її використанні потрібно всіх правила експлуатації. Зрозуміти, що модуль пам'яті вийшов з ладу можна за такими ознаками:
  1. Операційна система не вмикається або періодично перезавантажується.
  2. У системах Windows може з'явитися синій екран з кодами помилок. В деяких випадках це може статися у випадку, якщо Ви не до кінця закріпили модуль ОЗП в ноутбуці.
  3. Поява збоїв і помилок при роботі в якихось програмах або іграх.
Тепер Ви можете не лише легко купити ОЗП для ноутбука Lenovo, але й подовжити строк його працездатності. Якщо у Вас залишилися які-небудь питання з вибору або як вставити оперативку в ноутбук Lenovo, не пошкодивши її, задавайте їх нам у телефонному режимі. Якщо Ви прямо зараз зробите своє замовлення, вже через кілька днів нова оперативка для ноутбука Lenovo буде у Вас!